Oshaarseweg 24-99, Echten (DR)

Oshaarseweg 24-99, Echten (DR)

Echten (DR)

€299,500

Asking Price

2

Bedrooms

84

Living Area

Recreatie

STR-friendly zoning

About this property

Genieten van rust, ruimte en natuur op een unieke locatie! Ben je op zoek naar een recreatiewoning waar je direct kunt ontspannen, midden in het groen en met uitzicht over de landerijen? Dan is deze uitstekend onderhouden vrijstaande recreatiewoning op Park Westerbergen precies wat je zoekt. De woning is oorspronkelijk gebouwd in 1972 en door de jaren heen op meerdere zijden uitgebouwd, waardoor een verrassend ruime woonoppervlakte van circa 84 m² is ontstaan. Gelegen op een royaal perceel van maar liefst 1.112 m² eigen grond, aan de rand van het park, geniet je hier van optimale privacy en een prachtig uitzicht over de achtergelegen landerijen. De woning is keurig onderhouden, volledig voorzien van kunststof kozijnen met HR++ beglazing en door de uitbouwen uitgegroeid tot een verrassend ruime recreatiewoning. Met twee comfortabele woonkamers, twee royale slaapkamers en een perceel van maar liefst 1.112 m² eigen grond is dit een heerlijke plek om in alle rust van de natuur te genieten. Indeling Begane grond Via de entree kom je in de hal, die toegang biedt tot de verschillende vertrekken. Aansluitend bevindt zich de praktische bijkeuken/berging met volop ruimte voor witgoed, provisie en extra opslag. Eventueel is deze ruimte weer terug te brengen naar een derde slaapkamer. De woning beschikt over twee royale slaapkamers, die beide zijn uitgebouwd en daardoor verrassend veel ruimte bieden. De grootste slaapkamer is voorzien van airconditioning, zodat je ook tijdens warme zomerdagen geniet van een aangenaam binnenklimaat. Tussen de slaapkamers bevindt zich de nette badkamer. Vanuit de hal bereik je de gezellige woonkamer met gashaard. Deze ruimte staat in open verbinding met de in 2017 vernieuwde keuken, waardoor een sfeervol geheel is ontstaan. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de royale aanbouw. Hier is een tweede woonkamer gerealiseerd met een comfortabele eet- en zithoek. Dankzij de grote schuifpui valt het daglicht rijkelijk naar binnen en lopen binnen en buiten mooi in elkaar over. Vanuit deze ruimte heb je een prachtig uitzicht over de tuin. Een heerlijke plek om in alle rust te ontspannen en optimaal van de omgeving te genieten. Tuin De tuin vormt zonder twijfel één van de grootste pluspunten van deze recreatiewoning. Rondom de woning is volop ruimte om te genieten van rust, privacy en het buitenleven. Aan de voorzijde en zijkanten zorgen bomen en groen voor een beschutte ligging, terwijl de achtertuin juist een prachtig vrij uitzicht biedt over de uitgestrekte landerijen. Een unieke plek waar je in alle rust kunt genieten van de natuur en de ruimte om je heen. Ligging Park Westerbergen ligt midden in de natuur, nabij het Drentse dorp Echten. De omgeving staat bekend om haar uitgestrekte bossen, heidevelden en prachtige fiets- en wandelroutes. Tegelijkertijd zijn plaatsen als Hoogeveen, Beilen, Meppel en Zuidwolde eenvoudig bereikbaar, evenals de A28. Hierdoor combineer je een heerlijke recreatieve omgeving met een uitstekende bereikbaarheid. Het park kent beheerskosten. Hierbij kun je kiezen voor eigen tuinonderhoud of uitbesteding hiervan. Bij eigen beheer bedragen de jaarlijkse parkkosten circa € 2.350,-. Bijzonderheden - Gelegen op Park Westerbergen in Echten - Royaal perceel van 1.112 m² - Woonoppervlakte circa 82 m² - Aan meerdere zijden uitgebouwd - Airconditioning in de grootste slaapkamer - Nieuwe coating op dakpannen in 2024 - Volledig voorzien van kunststof kozijnen met HR++ beglazing - Gemeubileerd en gestoffeerd (behoudens persoonlijke spullen) - De woning staat op eigen grond Let op: permanente bewoning is niet toegestaan. Het betreft een recreatiewoning. Ben je op zoek naar een plek waar rust, natuur en comfort samenkomen? Dan nodigen wij je graag uit om deze verrassend ruime recreatiewoning zelf te komen ervaren. Maak snel een afspraak voor een bezichtiging!

2-bedroom freehold villa in Echten (DR) — photo 1 of 5
Hentenaar Makelaardij
1 / 5
2-bedroom freehold villa in Echten (DR) — photo 2 of 5
2 / 5
2-bedroom freehold villa in Echten (DR) — photo 3 of 5
3 / 5
2-bedroom freehold villa in Echten (DR) — photo 4 of 5
4 / 5
2-bedroom freehold villa in Echten (DR) — photo 5 of 5
5 / 5

Oshaarseweg 24-99, Echten (DR)

Echten (DR) · Ref BF-24769Source · Hentenaar Makelaardij · listed 12 Aug 2026
Asking price
$340,806
Bedrooms
2
Built area
84 m²
Land
1112 m²
Brixfox Score 47 · CFinancial analysis ↓

Unlock full financial data

Get revenue, ROI calculations, AI audits, and investment scores for every property.

Letting regime not stated in the listing

Nothing in this listing states whether the home may be let to holiday guests, or under which regime. Recreational zoning generally makes tourist letting the intended use, but the municipality and — in a park — the park contract decide.

Annual charges stated in this listing

Park charge (parkkosten / parkbijdrage)2,350/yr

The listing states about €2,350 per year for the park — typically security, waste, and upkeep of roads and greenery. This is the figure from the listing, not our estimate, and it is already deducted in the yield above.

Does not cover its running costs

On the revenue this property is modelled to earn and the annual charges deducted above, the costs exceed the rental income. The yield is shown as 0% rather than as a negative number — treat it as a cost to carry, not a return.

Permanent residence not permitted

Permanente bewoning niet toegestaan. This is a holiday-zoned home (recreatiebestemming): it may not be used as a year-round primary residence, and you cannot register at the address. That is normal for a Dutch recreatiewoning and is what makes it lettable — but it also narrows the resale market to buyers who want exactly this.

Permanente bewoning niet toegestaan (recreatiebestemming): this is a holiday-zoned home and may not be used as a year-round primary residence.

The Netherlands has no national short-let register, so this is read from the listing — not a permit. Letting rules are set per municipality (and per park contract); confirm both with the gemeente and the seller before you buy. Guests pay toeristenbelasting per night wherever letting is allowed.

After-tax basis: net yield is on the all-in acquisition cost (asking price plus 10.4% overdrachtsbelasting, notary, legal and furnishing) and after Dutch box 3 — a deemed return on the asset's value, not a tax on the rent received. Park charges and a letting-agency share are deducted where they apply; the park charge is the figure this listing states rather than a market assumption. Box-3 rules are under reform; confirm with a Dutch tax adviser.

Property details

Year built: 1975
Energy: a

Description

Genieten van rust, ruimte en natuur op een unieke locatie! Ben je op zoek naar een recreatiewoning waar je direct kunt ontspannen, midden in het groen en met uitzicht over de landerijen? Dan is deze uitstekend onderhouden vrijstaande recreatiewoning op Park Westerbergen precies wat je zoekt. De woning is oorspronkelijk gebouwd in 1972 en door de jaren heen op meerdere zijden uitgebouwd, waardoor een verrassend ruime woonoppervlakte van circa 84 m² is ontstaan. Gelegen op een royaal perceel van maar liefst 1.112 m² eigen grond, aan de rand van het park, geniet je hier van optimale privacy en een prachtig uitzicht over de achtergelegen landerijen. De woning is keurig onderhouden, volledig voorzien van kunststof kozijnen met HR++ beglazing en door de uitbouwen uitgegroeid tot een verrassend ruime recreatiewoning. Met twee comfortabele woonkamers, twee royale slaapkamers en een perceel van maar liefst 1.112 m² eigen grond is dit een heerlijke plek om in alle rust van de natuur te genieten. Indeling Begane grond Via de entree kom je in de hal, die toegang biedt tot de verschillende vertrekken. Aansluitend bevindt zich de praktische bijkeuken/berging met volop ruimte voor witgoed, provisie en extra opslag. Eventueel is deze ruimte weer terug te brengen naar een derde slaapkamer. De woning beschikt over twee royale slaapkamers, die beide zijn uitgebouwd en daardoor verrassend veel ruimte bieden. De grootste slaapkamer is voorzien van airconditioning, zodat je ook tijdens warme zomerdagen geniet van een aangenaam binnenklimaat. Tussen de slaapkamers bevindt zich de nette badkamer. Vanuit de hal bereik je de gezellige woonkamer met gashaard. Deze ruimte staat in open verbinding met de in 2017 vernieuwde keuken, waardoor een sfeervol geheel is ontstaan. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de royale aanbouw. Hier is een tweede woonkamer gerealiseerd met een comfortabele eet- en zithoek. Dankzij de grote schuifpui valt het daglicht rijkelijk naar binnen en lopen binnen en buiten mooi in elkaar over. Vanuit deze ruimte heb je een prachtig uitzicht over de tuin. Een heerlijke plek om in alle rust te ontspannen en optimaal van de omgeving te genieten. Tuin De tuin vormt zonder twijfel één van de grootste pluspunten van deze recreatiewoning. Rondom de woning is volop ruimte om te genieten van rust, privacy en het buitenleven. Aan de voorzijde en zijkanten zorgen bomen en groen voor een beschutte ligging, terwijl de achtertuin juist een prachtig vrij uitzicht biedt over de uitgestrekte landerijen. Een unieke plek waar je in alle rust kunt genieten van de natuur en de ruimte om je heen. Ligging Park Westerbergen ligt midden in de natuur, nabij het Drentse dorp Echten. De omgeving staat bekend om haar uitgestrekte bossen, heidevelden en prachtige fiets- en wandelroutes. Tegelijkertijd zijn plaatsen als Hoogeveen, Beilen, Meppel en Zuidwolde eenvoudig bereikbaar, evenals de A28. Hierdoor combineer je een heerlijke recreatieve omgeving met een uitstekende bereikbaarheid. Het park kent beheerskosten. Hierbij kun je kiezen voor eigen tuinonderhoud of uitbesteding hiervan. Bij eigen beheer bedragen de jaarlijkse parkkosten circa € 2.350,-. Bijzonderheden - Gelegen op Park Westerbergen in Echten - Royaal perceel van 1.112 m² - Woonoppervlakte circa 82 m² - Aan meerdere zijden uitgebouwd - Airconditioning in de grootste slaapkamer - Nieuwe coating op dakpannen in 2024 - Volledig voorzien van kunststof kozijnen met HR++ beglazing - Gemeubileerd en gestoffeerd (behoudens persoonlijke spullen) - De woning staat op eigen grond Let op: permanente bewoning is niet toegestaan. Het betreft een recreatiewoning. Ben je op zoek naar een plek waar rust, natuur en comfort samenkomen? Dan nodigen wij je graag uit om deze verrassend ruime recreatiewoning zelf te komen ervaren. Maak snel een afspraak voor een bezichtiging!

Financial analysis
· Brixfox Standard · Non-resident · Fully managed
Fully managed is the Brixfox Standard shown on every card: a full-service manager whose commission includes the OTA/channel listing (not the cleaning cost — changeovers are funded by guest cleaning fees; you bear the residual). Self-managed drops the commission but pays the OTA host fee, staff/local operations and your own time directly. Both scenarios divide the SAME gross revenue — the toggle changes the cost stack, not the revenue. That revenue is observed from actively-operated comps, so self-managed assumes you match their performance.Both scenarios share the same projected revenue — the toggle changes who runs the property and what that costs, not what it earns.
Net yieldNet operating income ÷ all-in investment. After local operating taxes; before home-country personal tax and financing costs. Modelled from observed market performance of comparable Airbnb listings.
Gross yield · all-in basis
Before tax in your home country and financing costs. Estimates, not financial advice.
Modelled from Airbnb listings we track across Echten (DR) — live calendar data.

Revenue assumptions

Derived from the comparable Airbnb listings below. The headline ADR is the expected BOOKED rate — nearby asking prices corrected by our measured asking-to-booked factor (~−33% on Bali). Occupancy is calibrated against tracked reference homes nearby. Comp cards below show raw asking prices.
Expected ADR
$156
Expected booked rate (asking −33%, market-calibrated)
Expected occupancy
39%
Full-year estimate, market-calibrated
Projected annual revenue
$22,181
ADR × occupancy × 365
Comp data observed in USD · converted at €0.88/$

Investment basis

The true all-in acquisition cost — asking price plus purchase costs, renovation and furnishing. Every yield on this page is computed against this total, not the asking price.
Adjust the figures to your deal — yields recalculate live.
Purchase price· asking
Acquisition costs· 11.4% of price, auto-calculated
$38,858
Overdrachtsbelasting (transfer tax)$35,444
Notary & Kadaster$2,048
Legal advice$1,365
Renovation budget· no measured Dutch basis — enter your own quote
Furniture & STR launch
All-in investment
$396,732
+16.4% over asking
Fully managed scenarioSwitch the scenario with the toggle at the top of the financial analysis — it drives every figure in this section. Gross revenue is identical in both scenarios (the comps' observed performance); the Villa Scorecard and risk panels elsewhere on the page always quote the fully-managed Brixfox Standard.
Gross annual revenue
••••
Rental management
••••
Booking channel fees
••••
Cleaning & consumables
••••
Park service charge
••••
Property tax (OZB)
••••
Maintenance reserve
••••
Insurance
••••
Box 3 wealth tax
••••
Net operating income
••••
Net yield on all-in investment
••%
Cash-flow negative at these assumptions

Total return estimate

OptionalNet yield plus an appreciation assumption you choose. Appreciation is a forward-looking assumption, not data — which is why it defaults to 0% and is kept out of the yield figures above.
Annual appreciation assumption0%
0%2.5% · Echten (DR) 5-yr avg — historical, not a forecast8%
Indicative total return
••/yr
••% net yield + 0% appreciation
Appreciation assumptions are illustrative only. Past regional price growth does not predict future performance; local supply, regulation and currency moves can materially change outcomes. Not financial advice.

Ask Brixfox AI

Conversational analysis — questions about this listing, answered from real data.

Try one of these

Create a free account to ask 2 free AI questions — Pro is unlimited.

Where it sits — and the comps around it

The Airbnb listings behind the market evidence above, on the map.

Location

Echten (DR)

Approximate area

Loading Map...

Explore the full market map

Villa Scorecard

Location
••••
•••• •••• ••••
Rental Yield
••••
•••• •••• ••••
Occupancy
••••
•••• •••• ••••
Nightly Rate
••••
•••• •••• ••••
Visual Appeal
••••
•••• •••• ••••
Size & Space
••••
•••• •••• ••••
Zoning
••••
•••• •••• ••••
Tenure
••••
•••• •••• ••••

Upgrade to Pro to see full scorecard analysis

Interested in this property?

Your inquiry goes directly to the listing agent — with your Brixfox analysis attached, so you arrive as a qualified buyer, not a cold email. Brixfox adds no fee.

Optional — leave it blank and we'll send the message above.

Source · Hentenaar Makelaardij

We forward your message and analysis to the listing agency and keep a copy to follow up. No spam, no fee.

Data Sources & Methodology

ROI calculations use verified Brixfox Intelligence rental data. Operating costs are modelled per line — management or self-managed OTA + staff/local operations, cleaning residual, utilities & insurance, local taxes — with every rate editable in the Financial analysis P&L above. Gross revenue is identical in both management scenarios. Market factors in Netherlands may impact actual yields.