Heetveld 1-R59, Sint Jansklooster

Heetveld 1-R59, Sint Jansklooster

Sint Jansklooster

€285,000

Asking Price

2

Bedrooms

60

Living Area

Recreatie

STR-friendly zoning

About this property

Te koop: Heetveld 1-R 59 te Sint Jansklooster. Op het kleinschalige chaletpark "Heetveld" te Sint Jansklooster bieden wij dit zo goed als nieuw en zeer smaakvol en compleet ingerichte chalet / bungalow (Duntep type: Mendoza met luifel) op "eigen " grond ( 463 m²) aan. Een uniek geheel, aantrekkelijk en zeer ruim ingedeeld, optimaal comfort, 2 parkeerplaatsen en een oase van rust. Dit is dé plek om uw vrije momenten door te brengen en volop te genieten. Chaletpark Heetveld bevindt zich aan de rand van Sint Jansklooster. Dit is een mooi, rustiek en vriendelijk dorp gelegen in de kop van Overijssel op de grens met de provincies Friesland en Drenthe. Omgeven door beschermd natuurgebied het Nationaal Park Weerribben-Wieden, plaatst dit geweldige chalet u comfortabel in de rust van een natuurlijke omgeving. Tegelijkertijd weet u zich omringd door het comfort van het chalet alsmede door de diverse voorzieningen op het park. De groene en tevens waterrijke omgeving vormt een blijvende uitnodiging voor tal van activiteiten en uitstapjes. Schilderachtige dorpen als Giethoorn, Blokzijl, Lemmer, Ruinen, Dwingeloo zijn plezierig dichtbij en geven de bonte afwisseling in het landschap nog meer glans. Bossen en meren, heide en houtwallen, akkers en weilanden, vormen het decor waarin u zich niet alleen onmiddellijk thuis voelt maar ook eindeloos kan genieten: te voet, per fiets of per boot ! Chalet / Bungalow: Hal/entree, separaat toilet, ruime bijkeuken met was- en droogmachine aansluiting alsmede de CV-opstelling en meterkast, 2 mooie slaapkamers waarvan 1 is uitgevoerd met kastenwand, keurige badkamer met ruime inloopdouche, raam, design wastafelmeubel met bijbehorende kast, spiegel en handdoekradiator. Sfeervolle en ruime woonkamer met hoog plafond, veel glas en dus heerlijk licht, airco en openslaande deuren naar het zonnige en overdekte terras, moderne open keuken in hoekopstelling en voorzien van alle gemakken zoals: vaatwasmachine, koelkast met vriesvak, 4-pits gaskookplaat, afzuigkap en oven. De zeer ruime en afgesloten tuin met groot gazon (robotmaaier doet het werk) , gedeeltelijk overdekt terras en grotendeels omringd door een mooie en groenblijvende laurier haag, ziet er verzorgd en gezellig uit en biedt optimale privacy en rust. De extra buitenberging biedt voldoende ruimte voor meerdere fietsen etc. en maakt het geheel helemaal compleet. Het chalet (60 m²) is werkelijk INSTAPKLAAR, PERFECT onderhouden, wordt verwarmd middels 2 verwarmingsbronnen: centrale verwarming en een split-airco, welke uiteraard kan koelen in de zomer. Het gehele object is tot in detail afgewerkt en voorzien van een onderhoudsvriendelijke laminaatvloer, kunststof kozijnen met HR ++ glas welke allen zijn voorzien van horren, een hoog en strak Agnes-plafond met inbouwspotjes en luxe wandafwerking. Buiten is alles keurig uitgevoerd met onderhoudsvriendelijke kwaliteitsmaterialen zoals kunststof deuren, Novicell kunststof gevelbekleding in houtlook, HPL platen en boei-delen en een met robuuste hardhouten palen uitgevoerde luifel / overkapping welke nog kan worden voorzien van glazen wanden. Het voordeel van een recreatiewoning op een eigen koopkavel : Het overheidsbeleid is er al geruime tijd op gericht de mensen zoveel mogelijk in kolossale woonwijken bijeen te laten wonen. Privacy en rust zijn daar ver te zoeken, vandaar dat velen naar een alternatief zoeken in de buitengebieden. We zien echter dat veel parken, aanvankelijk opgezet als gezellige familiecamping, pure commerciële bedrijven worden waar de huur of pacht van staanplaatsen zo langzamerhand onbetaalbaar is dan wel wordt. Vandaar dat steeds meer mensen kiezen voor zekerheid en hun vrije tijd doorbrengen in een recreatiewoning op eigen grond en dan liefst gelegen in de natuurlijke gebieden van dit land waar nog zaken zoals ruimte, rust, schone lucht, privacy en een gevoel van veiligheid heersen. Is uw belangstelling gewekt, aarzel dan niet om snel een afspraak ter bezichtiging te maken en dit buitengewoon fraaie en zeer complete chalet op een riante kavel live te bekijken ! U zou zomaar eens deze zomer kunnen genieten van uw eigen 2e (t)huis. Voor privé gebruik maar ook als belegging of een combinatie van beide ! Aanvaarding in overleg. Info: VDB Vastgoed T. 0522-282193 E.

2-bedroom freehold villa in Sint Jansklooster — photo 1 of 5
VDB Vastgoed
1 / 5
2-bedroom freehold villa in Sint Jansklooster — photo 2 of 5
2 / 5
2-bedroom freehold villa in Sint Jansklooster — photo 3 of 5
3 / 5
2-bedroom freehold villa in Sint Jansklooster — photo 4 of 5
4 / 5
2-bedroom freehold villa in Sint Jansklooster — photo 5 of 5
5 / 5

Heetveld 1-R59, Sint Jansklooster

Sint Jansklooster · Ref BF-3529Source · VDB Vastgoed · listed 21 Jun 2026
Asking price
$324,306
Bedrooms
2
Built area
60 m²
Land
463 m²
Brixfox Score 52 · CFinancial analysis ↓

Unlock full financial data

Get revenue, ROI calculations, AI audits, and investment scores for every property.

Letting regime not stated in the listing

Nothing in this listing states whether the home may be let to holiday guests, or under which regime. Recreational zoning generally makes tourist letting the intended use, but the municipality and — in a park — the park contract decide.

Recreational zoning (recreatiewoning)

Recreatiebestemming: the home is zoned for holiday use, which is the cleanest route for short-let investment. Permanent year-round residence is often not permitted — the listing does not say either way, so verify the bestemmingsplan with the municipality.

Recreatiebestemming (recreatiewoning): permanent year-round residence is often not permitted — verify the municipality’s rules before buying.

The Netherlands has no national short-let register, so this is read from the listing — not a permit. Letting rules are set per municipality (and per park contract); confirm both with the gemeente and the seller before you buy. Guests pay toeristenbelasting per night wherever letting is allowed.

After-tax basis: net yield is on the all-in acquisition cost (asking price plus 10.4% overdrachtsbelasting, notary, legal and furnishing) and after Dutch box 3 — a deemed return on the asset's value, not a tax on the rent received. Park charges and a letting-agency share are deducted where they apply. Box-3 rules are under reform; confirm with a Dutch tax adviser.

Property details

Year built: 2021
Energy: a

Description

Te koop: Heetveld 1-R 59 te Sint Jansklooster. Op het kleinschalige chaletpark "Heetveld" te Sint Jansklooster bieden wij dit zo goed als nieuw en zeer smaakvol en compleet ingerichte chalet / bungalow (Duntep type: Mendoza met luifel) op "eigen " grond ( 463 m²) aan. Een uniek geheel, aantrekkelijk en zeer ruim ingedeeld, optimaal comfort, 2 parkeerplaatsen en een oase van rust. Dit is dé plek om uw vrije momenten door te brengen en volop te genieten. Chaletpark Heetveld bevindt zich aan de rand van Sint Jansklooster. Dit is een mooi, rustiek en vriendelijk dorp gelegen in de kop van Overijssel op de grens met de provincies Friesland en Drenthe. Omgeven door beschermd natuurgebied het Nationaal Park Weerribben-Wieden, plaatst dit geweldige chalet u comfortabel in de rust van een natuurlijke omgeving. Tegelijkertijd weet u zich omringd door het comfort van het chalet alsmede door de diverse voorzieningen op het park. De groene en tevens waterrijke omgeving vormt een blijvende uitnodiging voor tal van activiteiten en uitstapjes. Schilderachtige dorpen als Giethoorn, Blokzijl, Lemmer, Ruinen, Dwingeloo zijn plezierig dichtbij en geven de bonte afwisseling in het landschap nog meer glans. Bossen en meren, heide en houtwallen, akkers en weilanden, vormen het decor waarin u zich niet alleen onmiddellijk thuis voelt maar ook eindeloos kan genieten: te voet, per fiets of per boot ! Chalet / Bungalow: Hal/entree, separaat toilet, ruime bijkeuken met was- en droogmachine aansluiting alsmede de CV-opstelling en meterkast, 2 mooie slaapkamers waarvan 1 is uitgevoerd met kastenwand, keurige badkamer met ruime inloopdouche, raam, design wastafelmeubel met bijbehorende kast, spiegel en handdoekradiator. Sfeervolle en ruime woonkamer met hoog plafond, veel glas en dus heerlijk licht, airco en openslaande deuren naar het zonnige en overdekte terras, moderne open keuken in hoekopstelling en voorzien van alle gemakken zoals: vaatwasmachine, koelkast met vriesvak, 4-pits gaskookplaat, afzuigkap en oven. De zeer ruime en afgesloten tuin met groot gazon (robotmaaier doet het werk) , gedeeltelijk overdekt terras en grotendeels omringd door een mooie en groenblijvende laurier haag, ziet er verzorgd en gezellig uit en biedt optimale privacy en rust. De extra buitenberging biedt voldoende ruimte voor meerdere fietsen etc. en maakt het geheel helemaal compleet. Het chalet (60 m²) is werkelijk INSTAPKLAAR, PERFECT onderhouden, wordt verwarmd middels 2 verwarmingsbronnen: centrale verwarming en een split-airco, welke uiteraard kan koelen in de zomer. Het gehele object is tot in detail afgewerkt en voorzien van een onderhoudsvriendelijke laminaatvloer, kunststof kozijnen met HR ++ glas welke allen zijn voorzien van horren, een hoog en strak Agnes-plafond met inbouwspotjes en luxe wandafwerking. Buiten is alles keurig uitgevoerd met onderhoudsvriendelijke kwaliteitsmaterialen zoals kunststof deuren, Novicell kunststof gevelbekleding in houtlook, HPL platen en boei-delen en een met robuuste hardhouten palen uitgevoerde luifel / overkapping welke nog kan worden voorzien van glazen wanden. Het voordeel van een recreatiewoning op een eigen koopkavel : Het overheidsbeleid is er al geruime tijd op gericht de mensen zoveel mogelijk in kolossale woonwijken bijeen te laten wonen. Privacy en rust zijn daar ver te zoeken, vandaar dat velen naar een alternatief zoeken in de buitengebieden. We zien echter dat veel parken, aanvankelijk opgezet als gezellige familiecamping, pure commerciële bedrijven worden waar de huur of pacht van staanplaatsen zo langzamerhand onbetaalbaar is dan wel wordt. Vandaar dat steeds meer mensen kiezen voor zekerheid en hun vrije tijd doorbrengen in een recreatiewoning op eigen grond en dan liefst gelegen in de natuurlijke gebieden van dit land waar nog zaken zoals ruimte, rust, schone lucht, privacy en een gevoel van veiligheid heersen. Is uw belangstelling gewekt, aarzel dan niet om snel een afspraak ter bezichtiging te maken en dit buitengewoon fraaie en zeer complete chalet op een riante kavel live te bekijken ! U zou zomaar eens deze zomer kunnen genieten van uw eigen 2e (t)huis. Voor privé gebruik maar ook als belegging of een combinatie van beide ! Aanvaarding in overleg. Info: VDB Vastgoed T. 0522-282193 E.

Financial analysis
· Brixfox Standard · Non-resident · Fully managed
Fully managed is the Brixfox Standard shown on every card: a full-service manager whose commission includes the OTA/channel listing (not the cleaning cost — changeovers are funded by guest cleaning fees; you bear the residual). Self-managed drops the commission but pays the OTA host fee, staff/local operations and your own time directly. Both scenarios divide the SAME gross revenue — the toggle changes the cost stack, not the revenue. That revenue is observed from actively-operated comps, so self-managed assumes you match their performance.Both scenarios share the same projected revenue — the toggle changes who runs the property and what that costs, not what it earns.
Net yieldNet operating income ÷ all-in investment. After local operating taxes; before home-country personal tax and financing costs. Modelled from observed market performance of comparable Airbnb listings.
Gross yield · all-in basis
Before tax in your home country and financing costs. Estimates, not financial advice.
Modelled from Airbnb listings we track across Sint Jansklooster — live calendar data.

Revenue assumptions

Derived from the comparable Airbnb listings below. The headline ADR is the expected BOOKED rate — nearby asking prices corrected by our measured asking-to-booked factor (~−33% on Bali). Occupancy is calibrated against tracked reference homes nearby. Comp cards below show raw asking prices.
Expected ADR
$141
Expected booked rate (asking −33%, market-calibrated)
Expected occupancy
48%
Full-year estimate, market-calibrated
Projected annual revenue
$24,644
ADR × occupancy × 365
Comp data observed in USD · converted at €0.88/$

Investment basis

The true all-in acquisition cost — asking price plus purchase costs, renovation and furnishing. Every yield on this page is computed against this total, not the asking price.
Adjust the figures to your deal — yields recalculate live.
Purchase price· asking
Acquisition costs· 11.5% of price, auto-calculated
$37,142
Overdrachtsbelasting (transfer tax)$33,728
Notary & Kadaster$2,048
Legal advice$1,365
Renovation budget· no measured Dutch basis — enter your own quote
Furniture & STR launch
All-in investment
$378,516
+16.7% over asking
Fully managed scenarioSwitch the scenario with the toggle at the top of the financial analysis — it drives every figure in this section. Gross revenue is identical in both scenarios (the comps' observed performance); the Villa Scorecard and risk panels elsewhere on the page always quote the fully-managed Brixfox Standard.
Gross annual revenue
••••
Rental management
••••
Booking channel fees
••••
Cleaning & consumables
••••
Property tax (OZB)
••••
Maintenance reserve
••••
Insurance
••••
Box 3 wealth tax
••••
Net operating income
••••
Net yield on all-in investment
••%

Total return estimate

OptionalNet yield plus an appreciation assumption you choose. Appreciation is a forward-looking assumption, not data — which is why it defaults to 0% and is kept out of the yield figures above.
Annual appreciation assumption0%
0%2.5% · Sint Jansklooster 5-yr avg — historical, not a forecast8%
Indicative total return
••/yr
••% net yield + 0% appreciation
Appreciation assumptions are illustrative only. Past regional price growth does not predict future performance; local supply, regulation and currency moves can materially change outcomes. Not financial advice.

Ask Brixfox AI

Conversational analysis — questions about this listing, answered from real data.

Try one of these

Create a free account to ask 2 free AI questions — Pro is unlimited.

Where it sits — and the comps around it

The Airbnb listings behind the market evidence above, on the map.

Location

Sint Jansklooster

Approximate area

Loading Map...

Explore the full market map

Villa Scorecard

Location
••••
•••• •••• ••••
Rental Yield
••••
•••• •••• ••••
Occupancy
••••
•••• •••• ••••
Nightly Rate
••••
•••• •••• ••••
Visual Appeal
••••
•••• •••• ••••
Size & Space
••••
•••• •••• ••••
Zoning
••••
•••• •••• ••••
Tenure
••••
•••• •••• ••••

Upgrade to Pro to see full scorecard analysis

Interested in this property?

Your inquiry goes directly to the listing agent — with your Brixfox analysis attached, so you arrive as a qualified buyer, not a cold email. Brixfox adds no fee.

Optional — leave it blank and we'll send the message above.

Source · VDB Vastgoed

We forward your message and analysis to the listing agency and keep a copy to follow up. No spam, no fee.

Data Sources & Methodology

ROI calculations use verified Brixfox Intelligence rental data. Operating costs are modelled per line — management or self-managed OTA + staff/local operations, cleaning residual, utilities & insurance, local taxes — with every rate editable in the Financial analysis P&L above. Gross revenue is identical in both management scenarios. Market factors in Netherlands may impact actual yields.